Jadrové vŕtanie

Efektivita na prvom mieste

Jadrové vŕtanie je extrémne rýchle, bezprašné, bezotrasové, vysoko presné a až 20-násobne tichšie v porovnaní s pneumatickými zbíjačkami. Myslíme, že aj Vy ste raz zažili hluk k nevydržaniu. Určite ste už šli okolo rekonštruovanej budovy a počuli tie otrasné buchoty a trepoty. Technológia, ktorú používame je v ľudskej mysli už vyše 5000 rokov, no až v súčasnosti a v súčasnej podobe je známa v ucelenom názve ako Jadrové vŕtanie. Povedzme si teda čo je to vlastne jadrové vŕtanie, jeho členenie a charakteristika. Rozlišujeme dva typy. Vŕtanie geologické a Jadrové vŕtanie do kovov alebo rôznych typov stavebných materiálov. My sa špecializujeme na vŕtanie do kovu a stavebných materiálov. Jadrové vŕtanie sa ale často používa aj pri prieskume nerastov, kde môže mať dĺžku niekoľko stoviek, až tisíc stôp. Vzorky jadra sú získavané a skúmané geológmi na percentá minerálov a stratigrafické kontaktné body. To poskytuje prieskumným spoločnostiam informácie potrebné na začatie alebo zastavenie ťažby v konkrétnej oblasti.

Rezanie kovu, kovom

Niečo o Jadrovom vŕtaní do kovov. Realizuje sa pomocou kovového nástroja, ktoré sa nazýva frézovacia korunka. Princíp je presne ten istý ako pri vŕtaní do betónu s jediným rozdielom. Vŕtaním do kovu nám pomocou dutinovej jadrovej frézy vzniká väčšia rezaná plocha ako pri betóne, pretože fréza je masívnejšia. Samotná fréza je materiálovo konštruovaná podobne ako klasické vrtáky do kovu, závitníky, záhlbníky a pod. Ide o klasickú prácu v kovopriemysle. Veľkou výhodou nami ponúkanej služby tohto typu je to, že nemusíte vŕtaný materiál nikam nosiť, ale my prídeme k Vám. Jadrová vŕtačka sa pomocou silného elektromagnetu „prilepí“ na požadované miesto vŕtania. Takéto vŕtanie je vysoko presné a časovo úsporné.

Syntetický diamant ako vytrvalý bojovník

Na jadrové vŕtanie do rôznych typov stavebných materiálov, ako sú betón, železobetón, tehla, alebo dokonca aj extrémne tvrdá skala, hornina, sa vo všeobecnosti používa ako brúsny, rezný materiál priemyselná diamantová drť. Samotné jadrové vrtáky poháňané jadrovými vŕtačkami môžu byť poháňané elektrickým, pneumatickým alebo hydraulickým pohonom. Jadrové vrtáky sú bežne chladené vodou, ktorá má tiež za úlohu odvádzať jemný prach a vytvárať tak jemnú kašu alebo krém. Na vŕtanie do muriva možno použiť jadrový vrták z tvrdokovu, ktorý poznáme pod názvom „vidiový“. Z hľadiska účinnosti je diamant najúčinnejší pri prerezávaní výstuže. Je teda maximálne využiteľný, keďže pred vŕtaním do materiálu častokrát ani sám vlastník objektu nevie do čoho sa bude vŕtať. Preto je v súčasnosti na vrták naváraný segment kombinovaný tvrdokovom a technickým diamantom. Tu je dôležité povedať, že namiešať správny pomer tvrdokovu, jeho správneho typu a množstva diamantu, je ozajstnou alchýmiou. Týmto sa v súčasnosti zaoberá niekoľko svetových laboratórií v oblasti reznej techniky. Technológia umelých diamantov je zaručene najefektívnejším spôsobom ako sa prevŕtať cez neznámy materiál. Tu je potrebné upozorniť nato, aby sa v mieste vŕtania nenachádzali inštalácie ako voda, kanalizácia, elektrika, nedajbože plyn. Vrták sa totiž nezastaví pred ničím. Ľahko prejde skrz na skrz cez akýkoľvek materiál, dokonca aj karbón.

Jadrové vŕtanie a egypťania

Možno Vás prekvapí informácia, že najstaršie jadrové vŕtačky boli tie, ktoré používali už starí Egypťania pred vyše 5000 rokmi, vynájdené v roku 3000 pred Kristom! Áno, je to tak! V súčasnosti sa Jadrové vrtáky používajú v množstve prípadov, buď tam, kde je potrebné zachovať jadro (geologický prieskum), alebo tam, kde je možné vŕtať rýchlejšie. To je dôvodom, prečo sa jadrové vrtáky s diamantovými segmentmi bežne používajú v stavebníctve na vytváranie otvorov pre potrubia, šachty, alebo iné prestupy do betónu, železobetónu, kameňa a pod. V súčasnom trende znižovania emisií CO2 a lepšej využiteľnosti energií je Jadrové vŕtanie často využívané aj na vŕtanie dier pre rekuperáciu.

Bezvibračná metóda vŕtania

Veľmi dôležité je spomenúť aj bezvibračný aspekt tejto technológie. Samozrejme, že vibrácie sú prirodzene prítomné aj pri tomto spôsobe prác, ale v pomere k pneumatickým zbíjačkám je to úplne zanedbateľné. V súčasnej dobe už nie je namieste vŕtať veľký otvor pomocou jednotlivých malých dierok s pneumatickým kladivom, keď už starí Egypťania vedeli ako na to. Pozývame Vás k tomu, aby ste sa zbytočne netrápili a čas strávený nezmyselným sekaním využili lepšie. Z praxe vieme, že to čo sa neodborne vysekáva 3 dni, zvládneme za 30 minút.

Viac o tejto téme v našom blogu

To je zo stručného popisu, čo je to vlastne Jadrové vŕtanie, všetko. Neostáva nám už nič iné, len Vám popriať tak rýchle rozhodovanie ako táto technológia pri výbere toho správneho priemeru diery.

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme.

Pristupujeme ku každému individuálne a s citom.
Vytvoríme vám cenovú ponuku na mieru v závislosti od požiadaviek.

Lubos Zummer
Lubos Zummer
Bez zbytočných otázok, bez zbytočného naťahovania, podľa mojej predstavy. Firma, ktorá má čo v stavebníctve ponúknuť. Keďže sa jednalo o rezanie otvoru (preklad, steny a pod) bolo množstvo obáv, až hrôzostrašné scenáre. Komunikácia na vysokej úrovni (ochota vysvetliť/nakresliť nákres aby aj lajik pochopil postup) a z mojej strany to boli nezmyselné opakujúce sa otázky. Najlepšie ukázať čo chcem ako chcem, čo presne požadujem a o zvyšok nech sa postará firma Prevrtaj.sk Niekedy opäť nabudúce pani. Prajem množstvo spokojných zákazníkov.
Jozef Cizmar
Jozef Cizmar
Dobrý deň,so službami p. Mesároša som bol spokojný a odporúčam využiť jeho služby-(to je zhrnutie pre tých,komu sa nechce čítať podrobne😉). Potreboval som urobiť 4 diery. Pred samotným vŕtaním ma p.Mesároš kontaktoval a chcel vedieť podrobnosti o vŕtaných dierach. Na základe toho p.Mesároš vypracoval cen. ponuku. Tá ma trocha zaskočila, lebo sa to dosť líšilo od toho akú som mal predstavu o cene na základe cenníka z web stránky. Bolo to preto,lebo som nevedel,čo všetko treba zarátať k vŕtaniu(napr.vŕtanie do múru si vyžaduje chem. kotvu),resp. čo ku vŕtaniu použiť (vodu, odsávanie). To všetko p.Mesároš zohľadnil v cen. ponuke. Odporúčam Vám teda nechať si vypracovať cen. ponuku a cenník brať len orientačne. Samotná práca trvala cca 5,5 hod(aj s čistením náradia). Musím ale zdôrazniť, p. Mesároš sa neflákal, celý čas pracoval. Ten dlhý čas bol spôsobený komplikáciami pri vŕtaní(v betóne nedržala mech. kotva,a bolo ju potrebné nahradiť chemickou, a pri ďalšej diere bolo potrebné neplánovane nasadiť vodu(p.Mesároš po sebe upratal tak, že to bolo čistejšie ako pôvodne)). Po vyvŕtaní všetkých dier, ich p.Mesároš premeral a aj s ohľadom na odlišnosti z cen. ponuky prerátal výslednú sumu. Tá nebola malá, ale veľmi oceňujem profesionálny prístup p.Mesároša. Navyše mi aj pomohol v oblasti statiky pri realizácii prestavby.
Juraj Krajčík
Juraj Krajčík
Rýchle a seriózne jednanie, práca urobená kvalitne.
Miroslav Fain
Miroslav Fain
Práca vykonaná promptne odborne a kvalitne. Odporúčam túto firmu aj iným zakaznikom
Michal Cech
Michal Cech
Pan Mesaros je profesional vo svojom obore. Objednavali sme si ho na prevrtanie 4 dier v zelezobetonovej doske. Od nacenenia, zmien v naceneni (menil som pocet dier) po uskutocnenie prac ubehli len 3 dni. Chvalim teda aj rychlu dostupnost. Celkovo som bol velmi spokojny.
Lukas Szeles
Lukas Szeles
Práca bola uskutočnená profesionálne ako aj prístup, popratanie miesta rezu a odvoz odpadu. Odporúčam 👌
Peter Stutika
Peter Stutika
Jednoducho, Rychlo a odborne! Odporucam!
martin sramek
martin sramek
Odborne urobená práca rezania otvoru a dvoch jadrových dier. Pre prevrtaj.sk nebol problém ani rozdiel medzi dokumentáciou a reálnym stavom. Flexibilita, ochota, slušnosť, prozákaznícky prístup. Ďakujem.
🤴Rezanie panelu?🫵
👌Yes, s nami to máš 👉these beautiful things😌
•
#rezaniepanelu #rezaniebetonu #concretecutting #concretecuttinglife 
•
#boschprofessional @boschprofessionalczsk #boschtools
Zaregistruj svoje náradie v 📲 #pro360 #boschprofessional 👏a vyber si svoju odmenu🎁
•
#spolupraca #prevrtaj 🤝 @boschprofessionalczsk #bosch #boschtools
Riešite vzniknutý problém🧟a hľadáte realizátora👷‍♂️ na ktorého sa budete môcť plne spoľahnúť😌…
•
Rozumieme Vám🫶🏻, preto k práci pristupujeme s ohľadom na dodržiavanie správnych technologických postupov🧱
•
Ak máte pochybnosti o možnosti riešenia🫵 problému, zavolajte nám📞 a prekonzultujte🗣️ ho s nami! Radi Vám pomôžeme🤝
•
#prevrtaj #rezanie #rezaniepanelu #concretecutting #concrete #remeslo #rekonstrukcia #prerabka
🙌Registrácia náradia od @boschprofessionalczsk nebola nikdy jednoduchšia. A navyše k nej dostaneš malý🎁podľa vlastného výberu🤩
•
#spolupraca #boschprofessional 🤝 #prevrtaj 
•
#boschpro360 #remeslo #boschtools
🧀Zmenili sa ti plány a potrebuješ otvor v inej pozícii ako v projekte? 🫵Zavolaj📞alebo📩kontakt v BIO
•
🤫Jadrové vŕtanie aj cez železobetón s vysokým stupňom vystuženia💪s @boschprofessionalczsk 
•
🔥#jadrovevrtanie #coredrilling #remeslo #boschprofessional #rekonstrukce #rekonstrukcia #byvanie #concrete
🔥Rezanie panelu🫶🏻je pre nás hračka🤫
•
#rezaniepanelu #prevrtaj #prerabka #renovacia #remeslo #concretecutting #bosch #boschtools 
•
📽️ @janynovotny
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
🤴Rezanie panelu?🫵👌Yes, s nami to máš 👉these beautiful things😌•#rezaniepanelu #rezaniebetonu #concretecutting #concretecuttinglife •#boschprofessional Bosch Professional elektrické nářadí a příslušenství #boschtools

🤴Rezanie panelu?🫵👌Yes, s nami to máš ...

Zaregistruj svoje náradie v 📲 #pro360 #boschprofessional 👏a vyber si svoju odmenu🎁•#spolupraca #prevrtaj 🤝 Bosch Professional elektrické nářadí a příslušenství #bosch #boschtools

Zaregistruj svoje náradie v 📲 #pro360 #boschpr...

Riešite vzniknutý problém🧟a hľadáte realizátora👷‍♂️ na ktorého sa budete môcť plne spoľahnúť😌…
•
Rozumieme Vám🫶🏻, preto k práci pristupujeme s ohľadom na dodržiavanie správnych technologických postupov🧱
•
Ak máte pochybnosti o možnosti riešenia🫵 problému, zavolajte nám📞 a prekonzultujte🗣️ ho s nami! Radi Vám pomôžeme🤝
•
#prevrtaj #rezanie #rezaniepanelu #concretecutting #concrete #remeslo #rekonstrukcia #prerabka

Riešite vzniknutý problém🧟a hľadáte realiz...

🙌Registrácia náradia od Bosch Professional elektrické nářadí a příslušenství nebola nikdy jednoduchšia. A navyše k nej dostaneš malý🎁podľa vlastného výberu🤩•#spolupraca #boschprofessional 🤝 #prevrtaj •#boschpro360 #remeslo #boschtools

🙌Registrácia náradia od Bosch Professional el...

🧀Zmenili sa ti plány a potrebuješ otvor v inej pozícii ako v projekte? 🫵Zavolaj📞alebo📩kontakt v BIO
•
🤫Jadrové vŕtanie aj cez železobetón s vysokým stupňom vystuženia💪
•
🔥#jadrovevrtanie #coredrilling #remeslo #boschprofessional #rekonstrukce #rekonstrukcia #byvanie #concrete

🧀Zmenili sa ti plány a potrebuješ otvor v ine...

🔥Rezanie panelu🫶🏻je pre nás hračka🤫
•
#rezaniepanelu #prevrtaj #prerabka #renovacia #remeslo #concretecutting #bosch #boschtools 
•
📽️ @janynovotny

🔥Rezanie panelu🫶🏻je pre nás hračka🤫 ...