Prelomová technológia, pri ktorej platí, že s minimálnou plochou použitého nástroja dosiahneme maximálny efekt vo veľkosti vŕtanej alebo rezanej plochy.

Funguje na báze malých kryštálov technických diamantov, ktoré sú obsiahnuté v tzv. segmentoch, osadených na špičke nástroja. Týmto spôsobom dosahuje technológia umelých diamantov otvory ľubovoľného tvaru.

Typ použitého stroja vždy volíme na základe obtiažnosti požadovaných prác. Optimalizujeme tak rýchlosť a úsporu vašich financií.

Jadrové vŕtanie

Jadrové vŕtanie je využiteľné všade tam, kde je nutné vytvoriť otvory rôznych priemerov a hĺbok, bez ohľadu na vŕtaný materiál. Takéto vŕtanie je nenáročné, flexibilné a z hľadiska efektivity veľmi často preferované.

Rezanie pílou

Najčastejšie sa využíva pri odstraňovaní priečok, múrov, stropov alebo iných prvkov, pričom maximálna hĺbka rezu z jednej strany je 730mm. Efektívne využitie je v presnosti rezu, pri vytváraní hranatých otvorov a líniových rezoch.

Rezanie lanom

Technológia rezania lanom je inovatívne riešenie rezania. Využíva sa predovšetkým na ťažšie prístupných miestach. Pomocou osadených diamantových krúžkov na lane, dochádza k postupnému prerezávaniu stavebného prvku. Z hľadiska tvaru a výberu rezaného materiálu nemá žiadne obmedzenie.

Efektívne z viacerých hľadísk

Nulový odpad

Veľkou výhodou je to, že pri rezaní a vŕtaní nevzniká stavebná suť. Po ukončení prác sa z nového otvoru vyberá celistvý materiál, ktorý je možné jednoducho odniesť.

Nulová prašnosť

Zabudnite na starý spôsob prác, Prečo vdychovať prach, ak nemusíte? Používame adekvátne množstvo vody, ktoré prach pohltí. Počas práce vzniká jemný krém, odsávaný do vysávača / recyklátora.

Odsávanie

Voda slúžiaca na zamedzenie tvorby prachu, zároveň aj ako chladenie je pravidelne odsávaná. Najviac využívané pri práci v bytových domoch, kde môže dôjsť k pretečeniu cez dilatačné škáry.

Nulové otrasy

Rezanie a vŕtanie diamantovou technikou je bezotrasové. Pri jadrovom vŕtaní ide skôr o rezanie ako o vŕtanie, pričom nedochádza k narúšaniu statiky.

Vysoká rýchlosť

Top spôsob odstraňovania stavebných prvkov. S minimálnou plochou dosiahneme max. efekt vo veľkosti odstraňovanej plochy. Oproti pneu. zbíjačkám je to 10-20 násobne rýchlejšie. Obmedzenie nepredstavuje ani oceľ.

Vysoká presnosť

Je zaručená technickým diamantom obsiahnutým v segmente rezného nástroja. Dôležitým aspektom presnosti je použitie kvalitných strojov a rezných nástrojov.

Nízka hlučnosť

Obrovská výhoda v obývaných oblastiach, bytových či rodinných domoch a pod. Úroveň hlučnosti je 15-20 násobne nižšia oproti klasickým pneumatickým zbíjačkám.

Práca pod uhlom

Jediným obmedzením v tomto prípade by mohol byť samotný priestor, ktorý je potrebný ako pracovný z dôvodu veľkosti. Uhly nepredstavujú žiadne obmedzenie v realizácii.

Oblasti využitia technológie

Pristupujeme ku každému individuálne a s citom.
Vytvoríme vám cenovú ponuku na mieru v závislosti od požiadaviek.

Ján Konušík
Ján Konušík
2022-08-01
Vŕtanie do betónovokamenných základov o šírke 1m odberne a rýchlo
Ján Kabzan
Ján Kabzan
2022-07-25
Radosť spolupracovať
Darina Špyrlova
Darina Špyrlova
2022-07-17
Rastislav Ulbricht
Rastislav Ulbricht
2022-07-03
Odporúčam!!! Všetko na vysokej úrovni, od komunikácie po vykonanú prácu. Čistá robota, naozaj profi práca!
Martin Istvan
Martin Istvan
2022-07-02
jana veselovska
jana veselovska
2022-06-28
Dobrá práca, profesionálny prístup. Ďakujem
Karol BORTEL
Karol BORTEL
2022-06-22
Profesionálne, rýchlo a spoľahlivo vykonaná práca. Jednalo sa o jadrové vŕtanie priemeru 152 mm dĺžky 1300 mm sťažené šikmým smerom. Podarilo sa však požadovaný smer dodržať, čo je aj správnym smerom pri oslovení tejto firmy. Vrelo odporúčam jej služby.
Martin Kipikasa
Martin Kipikasa
2022-05-23
Profi firma, super komunikácia, kvalita a rýchlosť, odporúčam všetkými desiatimi 🙂
Martin Kozák
Martin Kozák
2022-04-23
Profesionálny prístup, kvalitná práca, blesková komunikácia a bleskové vybavenie termínu prác. Odporúčam služby tejto firmy.
Tibor Fuchs
Tibor Fuchs
2022-01-20