Prelomová technológia, pri ktorej platí, že s minimálnou plochou použitého nástroja dosiahneme maximálny efekt vo veľkosti vŕtanej alebo rezanej plochy.

Funguje na báze malých kryštálov technických diamantov, ktoré sú obsiahnuté v tzv. segmentoch, osadených na špičke nástroja. Týmto spôsobom dosahuje technológia umelých diamantov otvory ľubovoľného tvaru.

Typ použitého stroja vždy volíme na základe obtiažnosti požadovaných prác. Optimalizujeme takto rýchlosť a úsporu vašich financií.

Jadrové vŕtanie

Jadrové vŕtanie je využiteľné všade tam, kde je nutné vytvoriť otvory rôznych priemerov a hĺbok, bez ohľadu na vŕtaný materiál. Takéto vŕtanie je nenáročné, flexibilné a z hľadiska efektivity veľmi často preferované.

Rezanie pílou

Stenová píla je zariadenie na vyrezávanie otvorov hranatých tvarov. Najčastejšie sa využíva pri odstraňovaní priečok, múrov, stropov alebo iných prvkov, pričom maximálna hĺbka rezu z jednej strany je 730mm. Jej efektívne využitie je v presnosti rezu a pri prácach v rôznych uhloch.

Rezanie lanom

Technológia rezania lanom je inovatívne riešenie rezania. Využíva sa predovšetkým na neprístupných miestach. Pomocou osadených diamantových krúžkov dochádza k postupnému prerezávaniu stavebného prvku. Z hľadiska tvaru a výberu rezaného materiálu nemá žiadne obmedzenie.

Je prelomová efektivitou prevedenia z viacerých hľadísk:

Nízke otrasy

Dá sa povedať, že tento spôsob práce je úplne bezotrasový. Ide skôr o rezanie ako o vŕtanie či sekanie materiálu, pričom nedochádza k narušeniu statiky.

Vysoká presnosť

Zaručujú ju technické diamanty obsiahnuté v segmentoch, ktoré sú rovnomerne vmiešavané do materiálu segmentu, ktorý sa vplyvom rezania obrusuje.

Nízka hlučnosť

Obrovská výhoda v prípade zastavaných oblastí. Hlučnosť je 15-20 násobne nižšia oproti klasickým pneumatickým zbíjačkám.

Vysoká rýchlosť

Veľkou výhodou je rýchlosť vŕtania. Oproti profesionálnym pneumatickým zbíjačkám je to 10-20 násobne. Obmedzenie nepredstavuje dokonca ani oceľ, ktorá sa v betóne nutne objavuje. Výnimkou sú základy z prostého betónu.

Nízka prašnosť

Je zabezpečená chladiacou emulziou, ktorá je odsávaná do zbernej nádoby či recyklátora.

Minimum odpadu

Po ukončení prác sa z otvoru vyberie materiál vcelku, ktorý nazývame jadro.

Neobmedzená hĺbka

Je závislá iba od možností samotnej vŕtacej korunky alebo adaptéra, teda predĺženia (tyče).

Práce pod uhlom

Jediným obmedzením v tomto prípade by mohol byť samotný priestor, ktorý je potrebný ako pracovný z dôvodu veľkosti.

Oblasti využitia technológie umelých diamantov

Pristupujeme ku každému individuálne a s citom.
Vytvoríme vám cenovú ponuku na mieru v závislosti od požiadaviek.

Martin MrázMartin Mráz
20:01 06 Jan 22
Keď sa bude blížiť armagedon, týto páni sú horúci kandidáti na prevŕtanie meteoritu 💪💪💪
Samuel LichvárSamuel Lichvár
19:50 05 Jan 22
Vysoko profesionálny, ústretový prístup, kvalitne prevedená práca
Šimon SabolŠimon Sabol
11:32 05 Jan 22
Veľká spokojnosť, flexibilné vybavenie, rýchla komunikácia, spoľahlivé služby na mieru
js_loader